Novinka

Fyzikální olympiáda má nového partnera, skupinu ČEZ

Skupina ČEZ uzavřela pětileté partnerství s organizátory fyzikální olympiády (a rovněž matematické olympiády). Olympiáda se dočká finanční podpory, která zajistí kvalitnější organizaci soutěže, podporu koordinátorů a větší motivaci soutěžících. Patronát nad oběma soutěžemi převzal Martin Roman, generální ředitel Skupiny ČEZ.

„Jsem přesvědčen, že si organizátoři i soutěžící podporu zaslouží a těší mě, že se stáváme partnerem obou těchto celostátních soutěží,“ říká Martin Roman a dodává: „Chceme podpořit zájem mladých lidí o matematiku a fyziku a ukázat jim, že studium technických oborů je zajímavé a má budoucnost. Jako klíčový zaměstnavatel totiž cítíme odpovědnost pomoci české ekonomice odvrátit hrozící nedostatek technických expertů.“

„Z partnerství plynou výhody nejen organizátorům MO a FO, ale především soutěžícím a školám. Roční podpora obou olympiád dosáhne výše téměř půl milionu korun ročně,“ říká Hana Krbcová, personální ředitelka Skupiny ČEZ. Z toho přibližně 200 tisíc korun poslouží na podporu celostátních soustředění účastníků olympiád, činnost regionálních koordinátorů krajských kol a jako příspěvek na studium pro vítěze. „Chceme zvýšit účast studentů na obou olympiádách, proto jsme se rozhodli motivovat školy možností vyhrát Oranžovou učebnu v hodnotě dalších 200 tisíc korun,“ říká Bohdana Horáčková, místopředsedkyně správní rady Nadace ČEZ.

Hlavní kritérium pro zařazení do slosování o Oranžovou učebnu bude počet studentů, kteří postoupí do krajských kol obou olympiád vzhledem k počtu studentů na škole. Patnáct škol s nejvyšším poměrem se zařadí do slosování o grant Oranžová učebna. Vítězná škola peníze použije na nákup nebo modernizaci vybavení v učebnách fyziky, chemie, či v laboratořích a učebnách se zaměřením na technické předměty.

Zdroj: Novinky.cz